Kiedy

6 kwietnia, 2024    
10:00 am - 12:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza"
Aleja Żubrowa 15, Kraków

Rodzaj wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugich zajęciach z cyklu Szkoła Miejskich Ogrodników, realizowanych w ramach projektu Jadalny Kraków. Warsztaty „Jak ugryźć las?” poprowadzi edukatorka Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza – Anna Konik.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 6 kwietnia b.r., w Lesie Wolskim. Spotykamy się w budynku Symbiozy przy al. Żubrowej 15 (maps.app.goo.gl/78TjmoFgMa1rxMFZA) w godzinach 10:00–12:00. Dogodny dojazd zapewnia autobus linii 134 – kierunek: ZOO.

Często mamy wrażenie, że las jest jakiś inny, pełen drzew i krzewów, ale też innych zapachów czy smakołyków. Dlaczego? Podczas naszego spaceru dotkniemy istoty tych różnic: gleby, ściółki, roślin. Przewędrujemy przez kolejne piętra lasu, by odnaleźć jego jadalny potencjał. Dowiemy się nie tylko, co zbierać, lecz także, jak zbierać i z czym można pomylić nawet te pospolite rośliny jadalne.

Na koniec, jeśli pogoda będzie nam sprzyjała, zasiądziemy przy wspólnym ogniu, by przyrządzić podpłomyki z jedną z najbardziej prozdrowotnych roślin, jaką jest pokrzywa zwyczajna.

Warsztaty są przeznaczone dla osób od 10 roku życia, uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Organizator zapewniamy potrzebne materiały, ale obowiązują zapisy.

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia ze względu na warunki pogodowe. Prosimy o dostosowanie ubioru do warunków terenowych i pogody.

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.