uż od kilku lat wspólnie podróżujemy ParkoBusem do wyjątkowych i często nieznanych zielonych miejsc w Krakowie.

W tej edycji będziecie mieli do wyboru spacer lub zajęcia z nordic walking. Zajęcia są bezpłatne, lecz obowiązują zapisy, które znajdziecie na stronie internetowej kraków w zieleni w zakładce wydarzenia.

Zapisy będą uruchamiane tydzień przez każdym wydarzeniem. Pierwsze zapisy ruszają zaraz po świętach Wielkanocnych także bądźcie w gotowości, bo z doświadczenia wiemy, że miejsca rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki.

Jeździliśmy ze znanymi krakowianami, docieraliśmy do najodleglejszych miejsc naszego miasta, ćwiczyliśmy prawidłowe chodzenie z kijami nordic walking, a także zgłębialiśmy tajemnice fotografii przyrody. Każdego roku nasze wyprawy przybierały nieco inną formułę, więc i tym razem mamy dla Was coś nowego.

Spokojnie, dalej będziemy podróżować do zielonych miejsc w naszym mieście. Tegoroczna edycja ParkoBusu w Zieleni nosi podtytuł „Naturalne Relacje”. Każda wyprawa, nie tylko zabierze nas w inne ciekawe miejsca, ale będzie okazją do poznania fascynującego świat przyrody oraz zależności pomiędzy różnymi organizmami. Odwiedzimy osiem wyjątkowych miejsc i zapoznamy się z ich charakterem, a przede wszystkim z mieszkańcami.

Popływamy razem z żabą trawną, wzbijemy się na wyżyny z jaskółką, otworzymy szeroko oczy w nocy razem z gackiem, wsłuchamy się w głos drzew, poskaczemy z płatka na płatek z konikiem polnym, odpoczniemy w norce chomika, zasmakujemy się w jadalnym krajobrazie oraz przymierzymy kapelusz od maślaka. Spacery, które zaplanowaliśmy w tym roku mają nam pokazać i nauczyć jaki świat przyrody jest wyjątkowy i warto, a nawet trzeba budować z nim własne, naturalne relacje.

Celem tegorocznego ParkoBusu jest pokazanie innych światów, istniejących tuż obok nas oraz skłonienie uczestników wycieczek, do zbudowania relacji ze światem przyrody, którego przecież jesteśmy częścią.

 

Więcej na temat ParkoBusu