Park Rzeczny Białucha

Gdzie?

Informacje o parku

Dzielnica IV Prądnik Biały


Nie brakuje miejsca do aktywnego spędzania czasu – dwa boiska sportowe: duże z trybunami i mniejsze oraz siłownia „pod chmurką”. Dla spragnionych mniej wymagających sportów znajdziecie też stoły z planszami do gry w szachy! Ci którzy odwiedzą Bulwary Białuchy rowerem, mogą zostawić go w nowych stabilnych stojakach. Miejsce mimo, iż znajduje się blisko zabudowy i ruchliwej drogi jest ciche i bardzo spokojne. Spacerując można wsłuchać się w szum rzeki płynącej tuż obok. W koronach drzew buszują ptaki, które swoim śpiewaniem umilają spacer. Latem cień i chłód oprócz rzeki zapewniają drzewa i krzewy, które stanowią główny element krajobrazu bulwarów. Spacer może zmęczyć nawet najwytrwalszych, dlatego na każdym odcinku znajdziecie ławki – idealne na dłuższy i krótszy wypoczynek. A może krótka drzemka, albo długi odpoczynek z książką w wygodnych leżakach, z których rozciąga się widok na Białuchę.

Na całej trasie pojawiły się pergole do suszenia prania, drewniane przesłony/trejaże oraz stoły piknikowe – niezastąpione podczas sąsiedzkich spotkań. Również ptasi mieszkańcy Białuchy otrzymali swoje nowe domy – budki dla ptaków!

Dla młodszych użytkowników również znalazło się duuuużo atrakcji! Dwa place zabaw – idealne na dziecięce szaleństwo! W mniejszym placu zabaw znajduje się równoważnia, tor przeszkód czy słupki do skakania! Na tym placu zabaw swoją nadwyżkę energii każda pociecha może szybko rozładować – tutaj można się nagimnastykować! Drugie miejsce dedykowane dzieciom to nowy drewniany plac zabaw, który stanowi punkt obowiązkowy odwiedzin podczas spaceru! Bocian i żaba uwielbiają takie rzeczne tereny! Teren tego placu jest ogrodzony a do środka można wejść przez bramę „Wielkie źdźbła traw” oraz z drugiej strony przez „Wielkie pędy i kłosy”! Na placu zabaw  znajdują się ławeczki, z których rodzice mogą doglądać swoje pociechy! Plac zabaw przeznaczony jest dla mniejszych i większych. Znajdziecie tam zestaw dla maluchów „Żabki” ze zjeżdżalnią. Łagodny zjazd będzie odpowiedni również dla mniejszych dzieci! Bocian jest większy od żaby! Dlatego zestaw sprawnościowy dla dzieci większych z dużą zjeżdżalnią zlokalizowany jest w „drewnianym Bocianie”.

Na placu znalazła się również strefa pagórków z elementami do wspinania. Cały plac zabaw, użytkownicy mogą podziwiać z „Dwóch wieży z pędów” – to zestaw na który można się wspiąć po siatce wspinaczkowej, lub wejść po drabince. Po trudniejszym wejściu na wieże – zejść można… zjeżdżając. Jak na prawdziwy plac zabaw przystało, nie zabrakło tematycznych huśtawek „pędy paproci”, z bocianim gniazdem. Plac jest duży, ale tak urządzony, aby rodzice mogli mieć pod kontrolą swoich podopiecznych! W lecie cień i chłód dla użytkowników placu zapewnią wysokie drzewa.

Park Rzeczny Białucha  to nie tylko liczne atrakcje, ale przede wszystkim miejsce relaksu dla okolicznych mieszkańców.
Nieopodal znajduje się Dębowy Ogród Krakowian, którego centrum stanowi pokaźnych rozmiarów dąb – pomnik przyrody.

Zapraszamy na przyjemny spacer, szaloną zabawę na placu zabaw lub chwilę wytchnienia w Parku Rzecznym Białucha!

.

Powierzchnia

8,03 ha

Rok powstania