Park Reduta

Park Reduta – jedna przestrzeń – wiele atrakcji dla każdego! 
Park liczy niemal osiem hektarów powierzchni. Łączy w naturalny sposób Dzielnicę Prądnik Czerwony i Mistrzejowice w Kraków PL 📍
 
Miejsce idealne na spacer, odpoczynek oraz integrację sąsiedzką! Park oferuje wiele różnorodnych atrakcji zlokalizowanych w różnych zakątkach parku. 
 
Znajdziecie tam dwa place zabaw. Wykonane z naturalnych materiałów i dostosowane do różnych grup wiekowych.
Bardzo charakterystycznym i wyjątkowym miejscem jest trzypoziomowy plac zabaw, z wieloma urządzeniami: sprawnościowymi, do zabawy oraz edukacji. Każdy z użytkowników znajdzie tam coś dla siebie: ścianka do wspinaczki, zjeżdżalnie, „sieć pajęcza”, bocianie gniazdo, mosty linowe, huśtawki i wiele więcej! 
Utworzony na terenie parku ogród społeczny łączy pokolenia, aktywizuje i edukuje łącząc ogrodnictwo z partycypacją i integracją społeczną oraz edukacją przyrodniczą i ekologiczną. 
W centralnej części parku znajduje się pawilon wielofunkcyjny z toaletą, na dachu którego znajduje się taras z widokiem na cały park.
W leśnej części parku znajduje się ścieżka spacerowo-biegowa, która meandruje pomiędzy drzewami niczym potok Sudoł Dominikański znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie.
W parku Reduta swój bieg rozpoczyna również ścieżka edukacyjna „Drugie życie drzew”.
Dla szukających wypoczynku na ternie parku znajduje się specjalna strefa z leżakami, hamakami. Również na polanie wypoczynkowej można rozłożyć kocyk i wsłuchać się w szum łąki kwietnej.
Pojawiło się tam również miejsce dedykowane dla czworonożnych przyjaciół!
Park był współtworzony przez mieszkańców podczas cyklu warsztatów konsultacyjnych. Jest realizacją opracowanej a następnie wybranej w ramach głosowania koncepcji „Tajemniczego Ogrodu”. Miejsce, które pobudza ciekawość i zachęca do odkrywania tajemnic lokalnej przyrody, kultury i historii.
.

Powierzchnia

5,20 ha

Rok Powstania