Kiedy

21 kwietnia, 2023    
5:00 pm - 7:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Rodzaj wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na teriologiczny spacer badawczy w Parku Rzecznym Drwinka realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. ” Drwinka – zróbmy Park i poznajmy go lepiej”.

Świat ssaków przybliży nam dr hab. inż. Magdalena Hędrzak – Katedra Zoologii i Dobrostanu Zwierząt, Uniwersytet Rolniczy

 • Czym właściwie są spacery badawcze?
  Są niepowtarzalną okazją to tego aby z bliska przyjrzeć się pracy ekspertów przyrodniczych, poznać przyrodę Parku Rzecznego Drwinka i wziąć udział w inwentaryzacji gatunków występujących na tym terenie.
 • Cel spacerów badawczych?
  Podczas spacerów będziemy się starli wspólnie znaleźć i zidentyfikować jak najwięcej gatunków zwierząt i roślin. A to wszystko pod okiem ekspertów przyrodniczych.
  Nasza wspólna praca przyczyni się do lepszego poznania różnorodności biologicznej naszego miasta.
 • Dla kogo?
  Spacery dedykowane są dla wszystkich (w przypadku dzieci zalecamy udział powyżej 10 roku życia). Młodsze dzieci są oczywiście mile widziane aczkolwiek za udział jak i zrozumienie tematu odpowiadają opiekunowie.
 • Gdzie?
  Spotkanie rozpocznie prezentacją w Klubie Kultury Piaskownica przy ul. Łużyckiej 55.

Udział w spacerach jest bezpłatny.

Pamiętajcie o właściwym (na)stroju 🙂 Ścieżki w Parku Rzecznym Drwinka nie są utwardzone a teren wokół nich nie jest koszony (w runie występuje m.in. jeżyna i pokrzywa).

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych spacer zostanie przełożony na inny termin.

Jeśli chcesz wziąć udział w spacerze – zapisz się uzupełniając poniższy formularz. Po uzupełnieniu poczekaj na maila z potwierdzeniem rezerwacji.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.