Kiedy

13 maja, 2023    
11:00 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Rodzaj wydarzenia

W ramach projektu Jadalny Kraków zapraszamy serdecznie na ostatnie zajęcia z cyklu Szkoła Miejskich Ogrodników. Warsztaty „Bez kopania, czyli miejska rabata dla leniwych” poprowadzi Łukasz Szydłak – członek zespołu Kraków w Zieleni Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, koordynator programów Ogrodu z Klasą i Krakowskich Ogrodów Społecznych Zarządu Zieleni Miejskiej, prywatnie twórca miejskiego ogrodu Zielony Blok i jadalnych krajobrazów.
📅 Zajęcia odbędą się w sobotę, 13 maja, w Samorządowym Przedszkolu nr 1 przy ul. Mikołaja Kopernika 16 (Lokalizacja: https://goo.gl/maps/2K6vVWFdQRc1YuAB8) w godzinach 11:00–13:00. Samorządowe Przedszkole nr 1 to pierwsza tego typu placówka w Krakowie. Jej początki sięgają 1846 r. Chodził tu mały Staś Wyspiański, który został patronem przedszkola w 1973 r. W ogrodzie przedszkola znajduje się kultowa lokomotywa, która niegdyś ciągnęła wagony do krakowskich Bielan. Uwaga: Wejście na warsztaty przez bramę od ul. Radziwiłłowskiej.
👩‍🌾👨‍🌾 W trakcie warsztatu przyszli miejscy ogrodnicy dowiedzą się o zaletach i wadach rabat podniesionych. Dowiedzą się, co i jak w nich sadzić, dlaczego warto zakładać rabaty bez przekopywania ziemi oraz jak zastosować w praktyce zasady allelopatii. Uczestnicy zajęć będą wspólnie tworzyć ogródek przedszkolny z roślinami jadalnymi w podwyższonych rabatach. Efekt prac posłuży następnie małym ogrodnikom z Samorządowego Przedszkola nr 1.
🌱 Każdy uczestnik zabierze do domu mały upominek.
🌦 Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia ze względu na warunki pogodowe. Warto zabrać ze sobą rękawiczki.
💰 Warsztat został sfinansowany ze środków Dzielnicy I – Stare Miasto.

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.