Kiedy

6 maja, 2023    
11:00 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Rodzaj wydarzenia

W ramach projektu Jadalny Kraków zapraszamy serdecznie na czwarte zajęcia z cyklu Szkoła Miejskich Ogrodników w Kraków PL. Warsztaty „Ogródek pod blokiem bez tajemnic” poprowadzi Kasia Kulikowska, miejska ogrodniczka, członkini kolektywu Ogrodniczej Krowodrzy, która od 2020 roku prowadzi podblokowy ogródek z jadalnymi roślinami w oparciu o metodę no dig, czyli bez przekopywania ziemi, oraz czerpiąc z zasad uprawy permakulturowej.

📅 Zajęcia odbędą się w sobotę, 06 maja, pod blokiem spółdzielni im. T. Kościuszki (Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/qS72oD2ZYc6Agcsr5) w godzinach 11:00–13:00.

👩‍🌾👨‍🌾 Przyszli miejscy ogrodnicy dowiedzą się od czego zacząć przygodę z podblokowym ogródkiem; jak stworzyć grządki w oparciu o metodę no dig i osiągać zdrowe oraz obfite plony; skąd brać wodę; jak radzić sobie z kryzysami i wyzwaniami takiej przestrzeni.

Będziemy wspólnie z Kasią tworzyć grządkę, sadzić i siać w niej rośliny oraz budować żywopłot odgradzający z roślin ważnych dla zapylaczy i ptaków.

🌱 Każdy uczestnik zabierze do domu upominek przygotowany przez ogrodniczkę.

🌦 Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia ze względu na warunki pogodowe. Warto zabrać ze sobą rękawiczki.

🍅 Historia ogrodnicza Kasi: „Na Podbalkonie zeszłam w 2020 r. Najpierw nieśmiało wsadziłam pozyskane melisy i mięty i opanowałam winorośl rosnącą dziko od lat. A potem poszło! Trochę z przekory (warzywa pod blokiem?), trochę z potrzeby dbania o bioróżnorodność, dużo z ciekawości. Pozwalam się uczyć roślinom i żyjątkom i czerpię ogromną radość z tego procesu. Eksperymentuję z szacunkiem, popełniam błędy, odkrywam co przyroda nam daje. Króliki zajadają świeżą zieleninę, a my własne pomidory”.

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.