Kiedy

16 marca, 2024    
11:00 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Dom Esterki
Krakowska 46, Kraków

Rodzaj wydarzenia

👩‍🌾👨‍🌾 W ramach projektu Jadalny Kraków zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszych zajęciach z cyklu Szkoła Miejskich Ogrodników. Warsztaty „Przednówek, czyli sztuka przetrwania” poprowadzą Katarzyna Piszczkiewicz, odpowiedzialna za projekty wizualne i społecznościowe w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, oraz Łukasz Szydłak, odpowiedzialny za projekty związane z miejskim ogrodnictwem w zespole Kraków w Zieleni.

Zajęcia odbędą się w sobotę, 16 marca b.r. w godzinach 11:00–13:00. Zaczniemy od prac w ogródku przy Domu Esterki zlokalizowanym na ul. Krakowskiej 46 (Lokalizacja: maps.app.goo.gl/T8qzMdy3UsEJur338).

W ramach warsztatów porozmawiamy o trudnej sztuce przedwiosennego survivalu. Spojrzymy świeżym okiem na rośliny, które naszym przodkom pozwalały oszukać przednówkowy głód. Zajrzymy w jadłospisy zebrane pośród dawnych krakowian przez Oskara Kolberga. Przygotujemy także harmonogram prac ogrodniczych na pierwsze dni wiosny.

Na koniec każdy z uczestników wysieje rzeżuchę i owies, używając do tego powtórnie wykorzystanych opakowań w duchu zero-waste. Wysiane rzeżuchę i owies każdy zabierze ze sobą do domu.

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia ze względu na warunki pogodowe. Warto zabrać ze sobą rękawiczki.

Zajęcia są bezpłatne i zapewniamy potrzebne materiały.

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.