Kiedy

7 lipca, 2023    
5:30 pm - 8:30 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Park Rzeczny Drwinka
Facimiech 32, Kraków

Rodzaj wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spacer ornitologiczny w Parku Rzecznym Drwinka realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. „Drwinka – zróbmy Park i poznajmy go lepiej”.

Ptasi świat żyje teraz lęgami. Rodzice uwijają się wokół wiecznie głodnych młodych, które nawołują z gniazda lub już rozpoczynają przygodę poza nim. Wszystko to jest owocem miłości pary ptaków, które, aby połączyć się ze sobą, poddają się wyjątkowym rytuałom. Tańce, zaloty, a przede wszystkim – śpiewy. Z gąszczów Drwinki wyłowimy jak najwięcej ptasich głosów, nauczymy się je rozróżniać oraz policzymy je. Tam, gdzie nieuregulowany potok snuje się przez gęsty, liściasty las i to tuż obok miejskich zabudowań żyje niezwykle urozmaicony zestaw ptaków. Swą różnorodnością zachwyca też szata roślinna, pośród której snuć się będą barwne opowieści.  Oczywiście spróbujemy też wypatrzeć ten ptasi ruch, jednak to właśnie uszy będą naszym dominującym zmysłem.
Zapraszamy na spotkanie z przyrodą i… po prostu – chwilę relaksu.
Spacer poprowadzi Andrzej Barć oraz Krzysztof Ekstowicz z Ptakofonii: https://www.facebook.com/ptakofonia/?locale=pl_PL

Dla kogo dedykowany jest spacer? Spacer dedykowane są dla wszystkich (w przypadku dzieci zalecamy udział powyżej 8 roku życia). Młodsze dzieci są oczywiście mile widziane aczkolwiek za udział jak i zrozumienie tematu odpowiadają opiekunowie.

Gdzie?

Wspólne obserwacje rozpoczynamy przy Centrum Sportu i Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone przy ul. Facimiech 32.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Pamiętajcie o właściwym (na)stroju 🙂 Ścieżki w Parku Rzecznym Drwinka nie są utwardzone a teren wokół nich nie jest koszony (w runie występuje m.in. jeżyna i pokrzywa). Proszę zabrać ze sobą wygodne obuwie, wodę, olejki lub repelenty przeciw komarom i kleszczom, dobry humor, a kto chce – lornetkę.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych spacer zostanie przełożony na inny termin.

Jeśli chcesz wziąć udział w spacerze ornitologicznym  – zapisz się uzupełniając poniższy formularz. Po uzupełnieniu otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.