Kiedy

19 sierpnia, 2023    
11:00 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Rodzaj wydarzenia

👩‍🌾👨‍🌾 Letnia Szkoła Miejskich Ogrodników to wakacyjna odsłona projektu Zarządu Zieleni Miejskiej, promującego idee miejskiego ogrodnictwa na obszarze Krakowa. W lipcu i sierpniu zabierzemy mieszkańców naszego miasta na cztery spacery, podczas których nie tylko będą mieli szansę poznać wyjątkowe uprawy roślin jadalnych, lecz także będą mogli wziąć udział w aktywnościach, których będą one bohaterkami. Zapraszamy na ostatni spacer:

19.08.2023r. – Od Bony po zagony**

Spacer odbędzie się w godzinach od 11:00 do 13:00.

Spotykamy się przy wielkiej donicy (Apteka pod Eskulapem) przy ul. Kazimierza Wielkiego 117: https://goo.gl/maps/6wgRvm3WbWbCtZj38

Krowoderska część Młynówki Królewskiej to miejsce wyjątkowe na mapie krakowskiego dziedzictwa ogrodniczego. Uczestnicy będą mieli szansę poznać przypałacowe ogrody Łobzowa, w których można było onegdaj spotkać królową Bonę, a wzdłuż koryta sztucznej rzeki rozłożyły się gospodarstwa pełne warzyw, które trafiały na stoły krakowian. Zajrzymy do podblokowych ogródków, na dziedzińce i do miejskiego sadu jabłoniowego posadzonego przez mieszkańców. To będzie niezapomniana ogrodnicza wycieczka, podczas której przeszłość z teraźniejszością zostanie spięta klamrą miejskiego ogrodnictwa.

Prowadzenie: Łukasz Szydłak: Kraków w Zieleni, założyciel ogrodu @zielonyblok i grupy Ogrodnicza Krowodrza, współorganizator projektu #Krowodrza111, upamiętniającego ogrodnicze dziedzictwo Dzielnicy V.

Prosimy o ubranie wygodnego stroju i zabranie ze sobą wody do picia.

**W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych warsztaty zostaną przełożone na inny termin.

Wyprawa jest bezpłatna, ale obowiązują zapisy poprzez uzupełnienie poniższego formularza.

 

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.