Kiedy

12 sierpnia, 2023    
11:00 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Rodzaj wydarzenia

👩‍🌾👨‍🌾 Letnia Szkoła Miejskich Ogrodników to wakacyjna odsłona projektu Zarządu Zieleni Miejskiej, promującego idee miejskiego ogrodnictwa na obszarze Krakowa. W lipcu i sierpniu zabierzemy mieszkańców naszego miasta na cztery spacery, podczas których nie tylko będą mieli szansę poznać wyjątkowe uprawy roślin jadalnych, lecz także będą mogli wziąć udział w aktywnościach, których będą one bohaterkami. Zapraszamy na III spotkanie:

12.08.2023r. – Z zielnika Wyspiańskiego**

Warsztaty odbędą się w godzinach od 11:00 do 13:00.

Spotykamy się na Placu Franciszkańskim (przy ul. Franciszkańskiej): https://goo.gl/maps/1WxJPhWnrVn4GXFFA

Przyjrzymy się twórczości naszego młodopolanina – Stanisława Wyspiańskiego – znajdującej wyraz w fascynacji światem roślin i utrwalonej na polichromiach kościoła Franciszkanów. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne roślinne szkice w ramach warsztatów w Krakowskim Ogrodzie Społecznym przy Magistracie. Pod troskliwym okiem Diany Bejker będziemy wspólnie szkicować i rysować, starając się jak najbardziej uprościć roślinę, jednocześnie nie gubiąc jej cech charakterystycznych. Będą to warsztaty poświęcone obserwacji detalu i temu co, w trakcie pracy nad własnym rysunkiem, chcemy uprościć, a co zachować.

Prowadzenie: Diana Bejker: @diana_bejker | Łukasz Szydłak: Kraków w Zieleni

Diana Bejker – krowoderska rysowniczka, która w swoich pracach posługuje się różnorakimi technikami, a inspiruje ją przede wszystkim natura oraz ludzie w czynnościach swych zwyczajnych i niezwyczajnych. W wolnych chwilach maluje roślinne portrety i stara się utrzymać przy życiu domowe rośliny i dwa koty.

Uwaga: zajęcia przeznaczone dla osób powyżej 12 roku życia, natomiast nie musisz umieć rysować. Potrafisz utrzymać w ręce ołówek i narysować choćby krzywa kreskę? Te warsztaty są dla Ciebie! Będzie można sobie trochę pobrudzić ręce i przede wszystkim nauczyć się patrzeć na otaczające nas rośliny.

Prosimy o ubranie wygodnego stroju i zabranie ze sobą wody do picia.

**W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych warsztaty zostaną przełożone na inny termin.

Zajęcia są bezpłatne i zapewniamy potrzebne materiały, ale obowiązują zapisy poprzez uzupełnienie poniższego formularza.

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.