Kiedy

30 czerwca, 2024    
10:30 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Rodzaj wydarzenia

‍‍ W ramach projektu Jadalny Kraków zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszych zajęciach z cyklu Letnia Szkoła Miejskich Ogrodników.

Zajęcia „Przycinajmy z umiarem” zaczniemy od krótkiego spaceru po Parku im. Wisławy Szymborskiej, poznając rosnące tam rośliny jadalne, jak i takie, które mogą inspirować uczestników do stworzenia własnych wyklejanek, inspirowanych twórczością noblistki. Po spacerze udamy się do gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, gdzie każdy z uczestników będzie mógł przygotować własny kolaż.

Zajęcia odbędą się w niedzielę, 30 czerwca b.r. w godzinach 10:30–13:00. Spotykamy się w Parku im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Karmelickiej 24b (w sadzie oznaczonym pinem Jadalny Kraków, wejście od Karmelickiej, Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/ZDajjyvkAqh28VtBA ).

Uwaga: Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla osób powyżej 12. roku życia. Wszelkie materiały plastyczne będą dostępne na miejscu – uczestnik winien tylko sprawnie władać nożyczkami, jak i mieć duże poczucie humoru.

Prowadzenie: Diana Bejker | Łukasz Szydłak: Kraków w Zieleni

Diana Bejker – krowoderska rysowniczka, która w swoich pracach posługuje się różnorakimi technikami, a inspirują ją przede wszystkim natura oraz ludzie w czynnościach swych zwyczajnych i niezwyczajnych. W wolnych chwilach maluje roślinne portrety i stara się utrzymać przy życiu domowe rośliny oraz dwa koty.

Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Dzielnicy I Stare Miasto.

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.