Kiedy

27 maja, 2023    
10:00 am - 1:00 pm

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Park Rzeczny Drwinka
Facimiech 32, Kraków

Rodzaj wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na botaniczny spacer badawczy w Parku Rzecznym Drwinka realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. „Drwinka – zróbmy Park i poznajmy go lepiej”.

Spacer poprowadzi dr Katarzyna Kozłowska Kozak.

Czym właściwie są spacery badawcze?
Są niepowtarzalną okazją to tego aby z bliska przyjrzeć się pracy ekspertów przyrodniczych, poznać przyrodę Parku Rzecznego Drwinka i wziąć udział w inwentaryzacji gatunków występujących na tym terenie.

Cel spacerów badawczych?
Podczas spacerów będziemy się starli wspólnie znaleźć i zidentyfikować jak najwięcej gatunków zwierząt i roślin. A to wszystko pod okiem ekspertów przyrodniczych.
Nasza wspólna praca przyczyni się do lepszego poznania różnorodności biologicznej naszego miasta.

Dla kogo?
Spacery dedykowane są dla wszystkich (w przypadku dzieci zalecamy udział powyżej 10 roku życia). Młodsze dzieci są oczywiście mile widziane aczkolwiek za udział jak i zrozumienie tematu odpowiadają opiekunowie.

Gdzie?
Wspólne obserwacje rozpoczynamy przy Centrum Sportu i Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone przy ul. Facimiech 32.

Udział w spacerach jest bezpłatny.

Pamiętajcie o właściwym (na)stroju 🙂 Ścieżki w Parku Rzecznym Drwinka nie są utwardzone a teren wokół nich nie jest koszony (w runie występuje m.in. jeżyna i pokrzywa).

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych spacer zostanie przełożony na inny termin.

Jeśli chcesz wziąć udział w spacerze – zapisz się uzupełniając poniższy formularz. Po uzupełnieniu formularza poczekaj na maila z potwierdzeniem rezerwacji.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.